czwartek, 23 lutego 2012

Nieaktualne kursy urzędników

żródło: wikipedia.pl
Z początkiem stycznia ruszył system e-learningowy dla służby cywilnej. Szkolenia zawierają stary stan prawny – z drugiej połowy 2010 r. - czytamy w Rzeczpospolitej. 

Aż 17 kursów e-learningowych jest dostępnych na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Urzędnicy mogą się dzięki nim uczyć języków, wzmacniać umiejętności komunikacyjne, informatyczne, a przede wszystkim zgłębiać tajniki prawa. Problem w tym, że kursy zawierają nieaktualny stan prawny – z lipca i października 2010 r. Prawo zamówień publicznych, które obejmują kursy, zmieniło się od tego czasu aż sześć razy. Kodeks postępowania administracyjnego znowelizowano pięciokrotnie, a ordynację podatkową aż szesnaście razy. 

Co ciekawe najmniejszym zainteresowaniem urzędników cieszą się kursy z ... nowoczesnych standardów obsługi klienta. Na taki kurs zapisały się tylko 83 osoby.

* * *

Pytanie za 100 pkt. co jest na zdjęciu obok i czy w ministerialnych e-learningach też można zgłębić tajniki tego prawa?

źródło: Rzeczpospolita, Nieaktualne kursy urzędników

1 komentarz:

  1. Skoro przez tyle czasu nikt nie odpowiedział to ja poproszę te 100 pkt. Na zdjęciu jest tabliczka z prologiem do kodeksu Hammurabiego.
    A jeśli chodzi o kurs nowoczesnych standardów obsługi klienta, to nie są potrzebne, przecież wszyscy wiedzą, że nasi urzędnicy są słynni z "najwyższych standardów"

    OdpowiedzUsuń