piątek, 6 lipca 2018

10. edycja Kryształów Przetargów Publicznych – zgłoś swój projekt i wyróżnij się na tle innych zamawiających i wykonawców w Polsce


Każda jednostka administracji publicznej (zamawiający) oraz każdy przedsiębiorca (wykonawca) może na stronie www.nagroda.przetargipubliczne.pl zgłaszać zadania do 10. edycji nagrody Kryształy Przetargów Publicznych. Czekamy na zgłoszenia zrealizowanych przedsięwzięć publicznych, które można stawiać za wzór zarówno pod względem poprawności proceduralnej, jak i jakości realizacji.
Kryształy Przetargów Publicznych to nagroda, która na stałe wpisała się do kalendarza zamawiających i wykonawców w całym kraju. Rokrocznie w pierwszym etapie otrzymujemy zgłoszenia od dziesiątek firm i instytucji, które realizują inwestycje na terenie całego kraju: od ogromnych, kosztownych przedsięwzięć o znaczeniu ogólnopolskim po nieduże, ale bardzo istotne lokalnie inwestycje. Wszystkie zgłoszenia, które trafiają do rąk Kapituły nagrody, są traktowane na równi. Liczy się poprawność procesu realizacji zamówienia od chwili jego ogłoszenia oraz jakość wykonania, która jest dowodem na poszanowanie publicznych pieniędzy.

– Od 10 lat nie zmienił się cel istnienia nagrody, jakim jest promocja i upowszechnianie stosowania najlepszych zasad i praktyk w dziedzinie zamówień publicznych zarówno po stronie zamawiających,
jak i wykonawców. Dlatego czekamy na instytucje publiczne oraz firmy biorące udział w systemie zamówień i zdecydowane na to, by podzielić się z ekspertami z Kapituły realizacjami, które warto docenić i wyróżnić, przyznając tytuł Kryształ Przetargów Publicznych – mówi Elżbieta Sobczuk, redaktor naczelna miesięcznika „Przetargi Publiczne”, organizatora nagrody.

W tegorocznej edycji o nagrodę mogą się ubiegać inwestycje, których realizacja zakończyła się w okresie
od 1 sierpnia 2017 r. do 31 lipca 2018 r. Jak zawsze, ubieganie się o nagrodę i jej otrzymanie jest bezpłatne.
Nagrody będą przyznawane w następujących kategoriach:

 1. Zadania na rzecz ochrony środowiska lub gospodarki wodnej. 
 2. Inwestycje wpływające na poprawę funkcjonowania infrastruktury drogowo-komunikacyjnej. 
 3. Inwestycje z zakresu przebudowy lub budowy obiektów użyteczności publicznej albo rewitalizacji przestrzeni publicznej. 
 4. Przedsięwzięcia dotyczące ochrony zdrowia i pomocy publicznej.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 sierpnia 2018 r. Nagrody zostaną rozdane 15 października 2018 r. podczas uroczystego otwarcia XIII Forum Przetargów Publicznych.
Formularz zgłoszenia znajduje się na stronie: www.nagroda.przetargipubliczne.pl. Relację z wcześniejszej edycji Kryształów można obejrzeć pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=EUi5QSvkFLU
Dodatkowych informacji udziela:
Monika Borodenko
Koordynator projektu
tel.: 71 797 48 21


18 komentarzy:

 1. Słyszałem kiedyś o tych Kryształach Przetargów. Świetna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesujący konkurs. Warto przyznawać takie nagrody :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę przyznać, że blog jest naprawdę interesujący.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy wpis, który naprawdę daje do myślenia. Jestem pewny, że wrócę tu jeszcze nie raz.

  OdpowiedzUsuń
 5. W sumie jest to naprawdę interesująca sprawa. Musze o tym więcej poczytać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy artykuł warty jest przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 7. Artykuł ciekawy, dowiedziałem się sporo ciekawych rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Faktycznie z tego artykułu można dowiedzieć się fajnych informacji.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dowiedziałam się naprawdę wiele informacji. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo fajne informacje. Na pewno mi się przydadzą.

  OdpowiedzUsuń
 11. Super wpis. Czekam na kolejny tak samo ciekawy jak ten. Wchodzę na Twojego bloga regularnie, wiec mam nadzieje, że niebawem coś dodasz.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czekam na kolejny wpis tak samo interesujący jak ten.

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajnie, że są robione takie przetargi. Dzięki temu można sporo zyskać, więc warto korzystać gdy jest coś takiego robione. Twój artykuł dostarcza mnóstwo ciekawych informacji.

  OdpowiedzUsuń
 14. Interesujący artykuł, wiele przydatnych informacji.

  OdpowiedzUsuń
 15. Pierwsze słyszę, że jest coś takiego jak kryształy przetargu. Dlatego też jestem bardzo zadowolony ze zdobytej wiedzy.

  OdpowiedzUsuń
 16. Artykuł posiada bardzo dużo ciekawych informacji. Nie każdy z nas o tym słyszał, więc fajnie, że ten temat został poruszony.

  OdpowiedzUsuń