poniedziałek, 17 czerwca 2013

Forum Kontrolerów i Audytorów Zamówień Publicznych - relacja


Spotkanie odbyło się 7 czerwca w Centrum Szkoleń i Konferencji na warszawskiej Woli. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu przedstawicieli instytucji kontrolujących. Nie zabrakło także zamawiających, którzy docenili możliwość wymiany doświadczeń i spostrzeżeń z kontrolerami, z którymi na co dzień spotykają się podczas kontroli.

W Forum wzięło udział troje ekspertów, którzy prowadzili wykłady i moderowali dyskusję: Jerzy Czaban - jeden z najwybitniejszych znawców zamówień publicznych, bardzo dobry praktyk i dydaktyk; Violetta Szczepaniak - były wicedyrektor Departamentu Organizacyjnego NIK, Pełnomocnik ds. Ochrony Informacji Niejawnych NIK, trener; Ewa Świątkowska - wieloletni kontroler zamówień publicznych w projektach unijnych w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

Podczas spotkania skupiono się na trzech głównych blokach tematycznych:

·         Jak kontrolować zamówienia publiczne po nowelizacji ustawy Prawo zamówień publicznych?

·         Kontrola udzielania zamówień wykonywana przez instytucję zarządzającą programem operacyjnym.

·         Uprawnienia Beneficjenta z punktu widzenia kontroli NIK.

Wszystkie wzbudziły żywe dyskusje. Wyjaśniane kwestie rozwijały kolejne wątki budzące wątpliwości, przez co zgodnie stwierdzono, że w celu poprawy sytuacji w kontroli zamówień publicznych potrzebna jest większa ilość podobnych spotkań.


APEXnet wychodząc temu naprzeciw proponuje szkolenie: Zamówienia publiczne dla kontrolerów. Nieprawidłowości w projektach unijnych, odpowiedzialność dyscyplinarna, które odbędzie się już 25-26 czerwca w Warszawie.


Zapraszamy serdecznie, bo dobrze być wśród najlepszych!
 

APEXnet

Al. Jerozolimskie 181b, 02-222 Warszawa

Tel. (22) 205 89 00, Fax (22) 205 89 01


 

__________________________________________________

Darmowa wyszukiwarka przetargów publicznych informa24.pl

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz