wtorek, 17 września 2013

GDDKiA rusza z drugą turą przetargów

W piątek, 13-tego, GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę kolejnego odcinka nowych dróg ekspresowych. Pulę ok. 20 postepowań, pozostałych do ogłoszenia do końca tego roku, otworzył przetarg na budowę 15 km drogi ekspresowej S8 łączącej Warszawę z Białymstokiem. Inwestycje powstaną w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej.

W pierwszej turze przetargowej, trwającej do końca sierpnia, GDDKiA ogłosiła już 26 postępowań na budowę ponad 370 km dróg ekspresowych. Od dziś do końca roku systematycznie będą ogłaszane kolejne przetargi.  W sumie, zgodnie z planem, do końca roku ogłosimy postepowania na budowę ponad 730 km dróg ekspresowych, na łączna kwotę ponad 35 mld zł. Zainteresowanie ogłoszonymi dotychczas przetargami jest bardzo duże, w wielu przypadkach startują wykonawcy nieobecni dotąd na budowach nadzorowanych przez GDDKiA. Wszystkie oferty będą oceniane według tych samych zasad, wszystkich wykonawców GDDKiA zachęca do lektury poradnika:
http://gddkia.gov.pl/pl/a/12690/Chcesz-budowac-z-nami-drogi-Zapraszamy-solidnych-partnerow
 
W ciągu ostatnich 5 lat GDDKiA wybudowała ponad 2,5 tys. km nowoczesnych dróg, za cenę wskazywaną jako średnioeuropejską, m.in. przez Europejski Trybunał Obrachunkowy. Tylko w 2012 roku GDDKiA oddała kierowcom 717 km nowych dróg, w tym 297 km autostrad i368 km „ekspresówek”. W tym roku oddaliśmy do dyspozycji kierowców blisko 111 km nowych dróg, do końca roku oddamy kolejnych 176 km. Odcinek objęty dzisiejszym postępowaniem powstanie pomiędzy istniejącą obwodnicą Zambrowa a Mężeninem. Przetargi na inne fragmenty drogi ekspresowej s8 także zostaną ogłoszone  w tym roku   Dzięki temu sieć drogowa w Polsce powiększy się o ponad 700 dróg szybkiego ruchu.

źródło: GDDKiA


Wyszukiwarka przetargów publicznych biznes-polska.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz