poniedziałek, 1 grudnia 2014

Ruszył pierwszy w Polsce projekt PPP w sektorze edukacyjnym

BYPolska Property Development osiągnęła zamknięcie finansowe projektu realizowanego w formule PPP tj. zaprojektowanie, przebudowanie, sfinansowanie i zarządzanie tysiącem miejsc w domach studenckich Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium-Medicum w Krakowie. To pierwszy w naszym kraju projekt związany z budową infrastruktury edukacyjnej realizowany w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego oraz pierwsze przedsięwzięcie tego rodzaju w sektorze budynków użyteczności publicznej.


Inwestycja zostanie sfinansowana poprzez kapitał własny trzech inwestorów: Polskich Inwestycji Rozwojowych S.A., BYPolska Property Development S.A. (francuska grupa Bouygues Construction) i  Cofely Services Sp. z o.o. (grupa GDF Suez), a także poprzez kredyt udzielony przez Bank Pekao S.A..

Generalnym Wykonawcą została firma KARMAR S.A. również należąca do grupy Bouygues Construction, a późniejszym utrzymaniem inwestycji zajmie się firma Cofely Services Sp. z o.o. Z kolei Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego będzie odpowiedzialne za płatność na rzecz spółki tzw. opłaty za dostępność oraz za kwestie najmu akademików, politykę zakwaterowania i ustalania cen.

Wartość całego przedsięwzięcia wyniesie około 100 mln zł.
- Jestem bardzo dumny z możliwości realizacji tego projektu w formule PPP dla Uniwersytetu Jagiellońskiego-Collegium Medicum oraz studentów tej uczelni. Sukces tego przedsięwzięcia jest wynikiem ciężkiej pracy i zaangażowania wielu osób m.in. mojego zespołu, jak i zespołu naszych doradców, za co chciałbym im serdecznie podziękować.– mówi Gilles Leonard prezes BYPolska Property Development.


Warto dodać, iż BYPolska Property Development jest deweloperem z ramienia Bouygues Construction odpowiedzialnym za realizację kompleksowych inwestycji, w tym prowadzonych w formule PPP. Firma bazuje na wieloletnim doświadczeniu Grupy Bouygues, która może pochwalić się projektami PPP o wartości ponad 10 mld EUR. Wśród nich można wyróżnić kompleks sportowy Sports Hub w Singapurze oraz londyński Home Office. Ponadto Bouygues Construction posiada bogate doświadczenie w realizacji domów studenckich, w samych akademikach zbudowanych dla uniwersytetów w Hertfordshire i Essex mieszka 4 500 studentów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz