czwartek, 22 stycznia 2015

Kryterium - zatrudnienie na umowie o pracę


Czy w przetargach publicznych powinno się preferować firmy zatrudniające ludzi na umowę o pracę? Tak zrobiła Straż Gminna w Człuchowie

Pod koniec ubiegłego roku tutejsza straż gminna razem ze strażą w Kobylnicy, Debrznie oraz Kęsowie zorganizowała przetarg na usługi pocztowe. W jego warunkach umieściła zapis, który na naszym rynku jest nowością. Za niską cenę usług, owszem, przyznawano 80 pkt. Po 5 pkt było za liczbę stałych placówek oraz możliwość internetowego śledzenia przesyłek. Ale o wyniku przetargu decydowało zatrudnianie pracowników na podstawie umowy o pracę. Dawało to 10 pkt, a ceny oraz sieć pocztową dwójka oferentów, czyli Poczta Polska oraz InPost, miała podobne.

Przetarg wart w sumie około 3 mln zł wygrała Poczta Polska. Prywatne firmy pocztowe zazwyczaj zatrudniają doręczycieli na umowach-zleceniach. To dla nich zwykła optymalizacja kosztów, dzięki której są bardziej konkurencyjni.

Więcej na ten temat pod tym linkiem.6 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sprawdziłem wskazane postępowanie i może jest ciekawe, ale na pewno nie wzorcowe.

  Kryterium zatrudnienia jest kontrowersyjne w zastosowanej formie: premiuje raczej dużych wykonawców niż prowadzących odpowiedzialną praktykę zatrudnienia, a samo stało się praktycznie zakazanym kryterium podmiotowym.

  Temat jest ciekawy, więc jeśli administrator pozwoli zapraszam do poznania całego komentarza do artykułu:
  http://kartaprzetargowa.pl/artykuly/75-000-pracownikow-realizujacych-zamowienie/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ile kosztuje zatrudnienie pracownika na umowę o pracę na minimalną krajową? Zauważyłam, że coraz trudniej jest dostać umowę o pracę na "porządne" pieniądze, wiele firm zatrudnia na umowie o dzieło lub zlecenie .

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama praca jest przecież bardzo ważna i ja jestem jeszcze zdania, że od razu lepiej się pracuje jeśli mamy możliwość zautomatyzowania pewnych procesów. Jak dla mnie również świetnie na stronie https://www.connecto.pl/jak-elektroniczny-obieg-dokumentow-wplywa-na-dzialanie-firmy/ napisano jak elektroniczny obieg dokumentów wpływa w ogóle na naszą firmę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak naprawdę dość ważną sprawą jest również to aby w momencie gdy prowadzimy firmę mieć również sprawdzone biuro rachunkowe. Właśnie dlatego ja zdecydowałem się na współpracę z firmą http://firkrakow.pl/ która doskonale mnie rozlicza.

  OdpowiedzUsuń