poniedziałek, 5 stycznia 2015

Zamówienia publiczne - nowelizacja przepisów zmierza w dobrą stronę

Nowelizację Prawa zamówień publicznych (z października 2014 r. - red.) oceniam bardzo pozytywnie. Oczywiście z uwagi na krótki czas jej obowiązywania trudno jest już teraz w pełni określić jej praktyczne zastosowanie - przyznaje Andrzej Mielcarek, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

Cała wypowiedź dostępna jest pod tym linkiem.3 komentarze:

  1. Ciekawe wypowiedzi. Dyrektor się cieszy, że teraz musi stosować dodatkowe kryteria lub uzasadniać ich brak. Wszystko dzięki zmianie, wcześniej nie mógł. I to odkrycie: "Poza tym poprzez określenie innych kryteriów przetargowych, m.in. dotyczących dłuższego okresu gwarancji, mamy wpływ na zamówienie np. lepszej jakości aparatury medycznej".

    OdpowiedzUsuń
  2. Bądźmy poważni. Pan Dyrektor nie jest osobą na pierwszym froncie zamówień publicznych, stąd i treść wypowiedzi.

    OdpowiedzUsuń
  3. Niepotrzebne zamieszanie z tym drugim kryterium. Masa przetargów jest ustawiana pod kryterium - termin wykonania. Później wykonawcy wybierają najkrótszy termin bo to aż 5pkt i nie wyrabiają się z wykonaniem zadania. Poza tym są przetargi, w których ciężko określić sensownie drugie kryterium. Po prostu ministerstwo zepsuło pzp, nie biorąc pod uwagę sytuacji kompleksowo.

    OdpowiedzUsuń