środa, 24 października 2012

Podwykonawstwo na rynku zamówień publicznych, czyli o ryzykownej sztuce kooperacji - debata on line


W związku z objęciem patronatu medialnego Blog Prawa Zamówień Publicznych serdecznie zaprasza Państwa na debatę on-line "Podwykonawstwo na rynku zamówień publicznych, czyli o ryzykownej sztuce kooperacji", która odbędzie się 7 listopada 2012 r. (12:00 -14:00).

O tym, jaka jest przyszłość instytucji podwykonawstwa w zamówieniach publicznych i w jaki sposób rozwiązać powstały "problem z podwykonawcami", będzie mowa w trakcie internetowej debaty, w której wezmą udział:
- Tomasz Czajkowski - Prezes Urzędu Zamówień Publicznych (2001-2008r.), Redaktor Naczelny miesięcznika Zamówienia Publiczne Doradca (moderator spotkania),
- Grzegorz Lange - Radca prawny w PKPP Lewiatan i członek grupy ekspertów ds. zamówień publicznych przy Komisji Europejskiej,
- Radosław Łukasik - Dyrektor Segmentu ds. Administracji Państwowej (Wolters Kluwer Polska) oraz Kierownik projektu Lex Moduł Zamówień Publicznych,
- Anna Stańczuk - Wydawca programu LEX Zamówienia Publiczne (Wolters Kluwer Polska).

Podwykonawstwo na rynku zamówień publicznych to forma współpracy z wykonawcą, której znaczenia nie sposób bagatelizować. W ostatnim czasie podwykonawców robót budowlanych (głównie drogowych) dotknęły problemy z wypłatą należnych im wynagrodzeń, które nie tylko wzbudziły ostry sprzeciw środowiska, ale też doprowadziły do wdrożenia nie do końca przemyślanych, przyjętych w pośpiechu regulacji prawnych.

Już dzisiaj można zadać i wysłać pytanie naszym ekspertom.

Zapraszamy serdecznie!

Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie debaty: www.LEX.pl/debatyzp


4 komentarze:

 1. Ogłoszono upadłość głównego Wykonawcy. Czy Zleceniodawca może przekazać dokończenie robót Podwykonawcy?

  OdpowiedzUsuń
 2. Za mało danych, aby odpowiedzieć na to pytanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy Zleceniodawca musi ogłaszać ponownie przetarg czy może np. z wolnej ręki zlecić to podwykonawcy, który spełnia warunki określone w siwz?

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie ryzykowałbym udzielenia przetargu z wolnej ręki (niemniej są to bardzo szczegółowe przepisy i być może jakoś dałoby się znaleźć przesłankę zastosowania. To jednak wymagałoby szczegółowej analizy dokumentacji). Sama upadłość wykonawcy to jednak za mało.

  OdpowiedzUsuń