czwartek, 12 grudnia 2013

Zgłoś swoje uwagi do nowej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

Ministerstwo Środowiska zaprasza do zgłaszania uwag i propozycji związanych funkcjonowaniem systemu gospodarowania odpadami w gminach.  Konsultacje są prowadzone w związku powołaniem zespołu ds. wdrażania ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Adres email, na który można zgłaszać uwagi: odpady@mos.gov.pl.
 
Jesteśmy otwarci na wszelkie Państwa sugestie i propozycje związane z wdrażaniem nowego systemu zagospodarowania odpadów w gminach - czytamy na stronie Ministerstwa. Uwagi będą gromadzone i regularnie publikowane na stronie www.naszesmieci.pl, a także przekazane do rozpatrzenia przez zespół ds. wdrażania ustawy. 
 
Proponujemy zgłaszanie uwag zgodnie z poniższymi kategoriami tematycznymi:
1.       Właściciele nieruchomości i mieszkańcy - propozycje zmian,
2.       Gminy wdrażające ustawę - propozycje zmian,
3.       Przedsiębiorcy realizujący poszczególne zadania – propozycje zmian.
 
Przy Ministrze Środowiska powstaje zespół do spraw wdrażania ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zespół przeprowadzi analizę stanu wdrażania systemu gospodarki odpadami komunalnymi, na podstawie której przedstawi ministrowi rekomendacje rozwiązań organizacyjnych, legislacyjnych i ekonomicznych, które usprawnią działania nowego systemu.
 
 
 
Wyszukiwarka przetargów publicznych biznes-polska.pl

1 komentarz:

  1. Ha, czyżby ktoś w mos poszedł po rozum do głowy? Ja mam uwagę; należy dopuścić tylko i wyłącznie możliwość oddawania odpadów segregowanych.

    OdpowiedzUsuń