poniedziałek, 13 października 2014

Zrównoważone zamówienia publiczne w Polsce – dlaczego skala ich stosowania jest tak mała i jak to zmienić?

Fundacja CentrumCSR.PL, Fundacja im. Friedricha Eberta oraz Centrum Zamówień Publicznych mają przyjemność zaprosić na seminarium pt. "Zrównoważone zamówienia publiczne w Polsce – dlaczego skala ich stosowania jest tak mała i jak to zmienić?".

Seminarium odbędzie się 21 października (wtorek) w godz. 10.00 –13.00 w Warszawie w Centrum Szkoleniowym Sienna (ul. Sienna 73), salaJowisz.
Prosimy o potwierdzenie obecności do 20 października, g. 12.00 na adres email: t.joniewicz@centrumcsr.pl lub pod numerem telefonu 22 628 40 80.

Podczas seminarium omówione zostaną wstępne wnioski z realizowanego przez Fundację CentrumCSR.PL 2-letniego projektu pt. „Wzmocnienie monitoringu zrównoważonych zamówień publicznych w Polsce”, w ramach którego prowadzimy monitoring stosowanie społecznie odpowiedzialnych i zielonych zamówień publicznych w 80 instytucjach publicznych (m.in. w ministerstwach, urzędach miast, na uniwersytetach) w 5 polskich miastach - Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.
Poszukamy również odpowiedzi na następujące pytania:
  • Jak wygląda praktyka stosowania zrównoważonych zamówień w wybranych organach administracji publicznej w Polsce?
  • Jaki jest społeczny koszt stosowania w przetargach publicznych wyłącznie kryterium najniższej ceny?
  • Jak upowszechniać stosowanie zrównoważonych zamówień? Czy trzeba budować świadomość, upraszczać procedury czy też należy najpierw zmienić prawo?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz