wtorek, 13 stycznia 2015

PPP W Katowicach

Kilka dni temu miałem przyjemność  brać udział w seminarium  z cyklu „PPP Dobry Wybór” odbywającym się  na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego Tym razem gościem spotkania był  Piotr Uszok – Prezydent Katowic w latach 1998 – 2014. Tematem spotkania były projekty PPP w Katowicach. Zarazem te które nie zostały zrealizowane jak i te które są w trakcie postępowania.

Piotr Uszok, dosyć ciekawie opowiadał o przyczynach tego dlaczego nie udało się zrealizować projektów związanych z budową parkingów w centrum miasta oraz kompleksu basenów rekreacyjnych. Otóż nie po raz pierwszy, okazuje się że najbardziej wrażliwym elementem w projekcie PPP jest podział ryzyka pomiędzy partnera publicznego oraz prywatnego. Nie sposób bowiem że całość ryzyka ponosiła tylko jedna ze stron. Pan Prezydent przyznał, że podmioty prywatne są dużo bardziej sprawne w negocjowaniu warunków korzystnych dla siebie niż przedstawiciele sektora publicznego.


Podczas kolejnego spotkania z cyklu ,,PPP Dobry wybór”, w dniu 20 stycznia 2015 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego gościem będzie Pan Piotr Miklis – Dyrektor Delegatury NIK w Katowicach.

Natomiast 30 stycznia 2015 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się Konferencja naukowa: Wpływ nowych dyrektyw unijnych w sprawie koncesji oraz w sprawie udzielania zamówień publicznych na rynek PPP w Polsce. Więcej informacji na stronie : http://wnppp.pl

* * *
Autor: Robert Zugaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz