piątek, 17 kwietnia 2015

Grupa Biznes Polska. Innowacyjna usługa - monitoring dotacji

Możliwość korzystania ze środków krajowych i unijnych jest ogromną szansą rozwoju, oraz poprawy konkurencyjności zarówno dla firm z sektora prywatnego jak i publicznego. Dotacje te stanowią dodatkowe źródło finansowania we wszystkich dziedzinach gospodarki.
Jednak korzystanie z dotacji wiąże się również z licznymi obowiązkami. Przede wszystkim trzeba zrealizować inwestycję zgodnie z wnioskiem. Dofinansowanie projektu oznacza, że realizowany on jest z pieniędzy publicznych. Ma to swoje konsekwencje związane z wyborem dostawców towarów i usług.

Przyjmując dofinansowanie podmioty gospodarcze zobowiązują się ponosić wszystkie wydatki z zachowaniem zasady uczciwej konkurencji, efektywności, jawności i przejrzystości a także dołożyć wszelkich starań w celu uniknięcia konfliktu interesów. Co to w praktyce oznacza? Podmioty zobowiązane ustawowo do stosowania prawa zamówień publicznych, dokonują wyboru dostawców zgodnie z tymi przepisami. Nawet jeśli są to firmy prywatne generalnie bez obowiązku stosowania na co dzień ustawy prawa zamówień publicznych, jeśli inwestycje opierają na środkach publicznych, muszą wprowadzić pewne zmiany w sposobie dokonywania zakupów. Wiąże się to min. z upublicznieniem wiadomości o samym dofinansowaniu jak i poszczególnych etapach jego realizacji. W wielu przypadkach ma to nastąpić jeszcze przed wszczęciem procedury zamówień publicznych i zakupach/dostawach/robotach budowlanych pozaustawowych. Wszystkie powyższe informacje zawarte są w nowej zakładce DOTACJE stworzonej przez Grupa Biznes Polska. Są to bardzo istotne wiadomości dla naszych Klientów – potencjalnych wykonawców, którzy dzięki zakładce DOTACJE będą posiadały wiedzę o inwestycji często jeszcze przed ogłoszeniem właściwego postępowania. Dzięki temu zyskają czas na dokładniejsze przeanalizowanie przyszłej inwestycji, możliwość uzyskania środków finansowych, technicznych na planowaną inwestycje itp.
Gdzie szukamy informacji o dotacjach? Codziennie monitorujemy portale wszystkich funduszy unijnych i krajowych, portale funduszy z krajów poza UE, współpracujemy z firmami specjalizującymi się w pozyskiwaniu tych funduszy, codzienny monitoring prasy, radia, stron www jednostek z sektora finansów publicznych i firm prywatnych.

Również w celu rozbudowy ogłoszeń Grupa Biznes Polska wprowadziła zmiany. W miejsce "oferty/zlecenia" umieściliśmy dwie oddzielne kategorie "Oferty" i "Zlecenia", które umożliwią lepszą organizację ogłoszeń.

Zachęcamy do monitorowania zakładki DOTACJE, dzięki której będziecie Państwo mogli pozyskać nowe zlecenia i nowych odbiorców swoich usług i produktów. Jest to innowacyjna usługa w związku z czym jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i propozycje z Państwa strony.

Zapraszamy do kontaktu
Grupa Biznes Polska

10 komentarzy:

 1. Mam pytanie. Jeśli moja firma uzyska dotację na rozwój przedsiębiorstwa, np. zakup specjalistycznej maszyny i fakt, że muszę opublikować informację o tym to nie naruszy to polityki prywatności firmy w kwestii tajemnicy produkcji?

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam. Wymóg upublicznienia jest tylko informacją że dany podmiot uzyskał dotację i w jakiej kwocie. Do tego dochodzi informacja na co tą dotację uzyskał, ale opis przedmiotu zamówienia w tym szczegóły- nie są wymagane na tym etapie. Nie jest to przetarg tylko informacja publiczna. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy wpis. Rzeczywiście jak decydujemy się na dotację to musimy mieć na uwadze, że mamy zrealizować założenia jakie są w wniosku. Odnośnie upublicznienia specyfikacji zamówionej maszyny to jest to niewymagane. Trzeba tylko przedstawić, że maszyna jest z dotacji i ile ona wyniosła.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super blog, czekam na więcej postów :) A propos, jeśli prowadzisz swoją firmę i szukasz sprawdzonego sposobu, żeby usprawnić proces zarządzania nią, koniecznie zerknij na stronę partnera microsoft dynamics 365, Anegis Consulting. Sprawili, że proces wdrożenia przebiegł u mnie naprawdę bezproblemowo :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak sobie myślę, że warto sprawdzić, jak przyciągnąć klientów do danej firmy. Mogą to być np gadżety reklamowe https://www.openprint.pl/ albo interesujące promocje, czy wspomniane konkursy, wszystko zależy od działalności o od danego klienta

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej w kwestii własnej firmy, podatków i wszystkiego, co z tym związane to powinniście zainteresować się pomocą doradcy podatkowego. Czym oni się zajmują? Przeczytajcie sobie o wszystkim na stronie https://tojafacet.pl/dlaczego-warto-korzystac-z-doradztwa-podatkowego/

  OdpowiedzUsuń
 9. To świetne rozwiązanie, aby zaplanować sobie karierę i wydaje mi się, że bardzo wiele osób z tego korzysta. Dodatkowo polecam Wam sobie zerknąć na stronę http://biznes4you.pl/czy-w-twojej-firmie-jest-potrzebny-audyt-kadrowo-placowy/ Jeśli chcecie poznać działania, które poprawią i ogólnie usprawnią pracę Waszego zespołu i Waszej firmy.

  OdpowiedzUsuń