czwartek, 6 sierpnia 2015

Klauzule społeczne muszą być stosowane z głową

Jeśli administracja publiczna zbyt dosłownie potraktuje zalecenia dotyczące zatrudniania na etat przy zamówieniach publicznych, to będzie nie tylko dyskryminować część firm, ale wręcz łamać prawo

W ubiegłym tygodniu rząd przyjął zalecenia dotyczące stosowania klauzul społecznych w przetargach organizowanych przez administrację centralną – ministerstwa, urzędy czy wojewodów. Tam, gdzie jest to uzasadnione, mają wymagać zatrudniania na etat.
– Przyjęliśmy obowiązkowe stosowanie klauzuli społecznej przy organizowaniu wszelkich przetargów. Będziemy promować w punktacji te przedsiębiorstwa, w których przede wszystkim są umowy o prace, a nie umowy śmieciowe – ogłosiła premier Ewa Kopacz po posiedzeniu rządu.

3 komentarze:

  1. Jak to punktować? Przecież takie wymagania mają być w OPZ; art. 29 ust. 4 pzp. Istnieje jeszcze możliwość, że źle zrozumiałem wypowiedź :) Mimo wszystko, jeśli coś mieszam proszę o sprostowanie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Typowa zagrywka pod publiczkę Pani premier. Wyjdzie na to, że przetargi będą wygrywać firmy dające najniższą krajową. No ale wiadomo...umowa o pracę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Taka zmiana może niewiele wnieść. Może rzeczywiście nastąpić dyskryminacja niektórych firm ale też wcale tak nie musi być. Czas pokaże.

    OdpowiedzUsuń