wtorek, 13 października 2015

Jak składać oferty w przetargach publicznych

Kluczem do pozyskania zamówienia publicznego jest monitorowanie procesu przetargowego oraz prawidłowe przygotowanie oferty. Jak to zrobić, by wygrać?

Realizacja kontraktów na rynku zamówień publicznych wiąże się z koniecznością przejścia bardziej sformalizowanej procedury niż w przypadku umów zawieranych w sektorze prywatnym. Przedsiębiorcy jednak chętnie z tej ścieżki korzystają.
Pewna zapłata
Wynika to głównie z tego, że kontrakty publiczne dają przedsiębiorcom wysoką gwarancję wypłacalności zamawiającego, który jako podmiot związany „dyscypliną finansów publicznych" może zlecać realizację określonego zamówienia wyłącznie w przypadku, gdy zabezpieczy na ten cel odpowiednie środki finansowe. W rezultacie publiczni kupujący niezwykle rzadko są niewypłacalni, co daje wykonawcom pewność otrzymania należnego wynagrodzenia na czas i w odpowiedniej wysokości – oczywiście w przypadku prawidłowej realizacji zamówienia.

więcej przeczytasz w Rzeczpospolitej, Michał Liżewski

3 komentarze:

  1. Nie dziwię się, że nie ma komentarzy, to tylko zajawka innego tekstu. A liczyłam, że właśnie tutaj sobie doczytam więcej w tym temacie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Proszę Państwa na stronie Grupa Biznes Polska w zakładce przewodniki znajdują się artykuły w których znajdziecie więcej informacji na temat zamówień publicznych m.in. poradnik jak startować w przetargach http://przewodnik.biznes-polska.pl/
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń