czwartek, 8 października 2015

Poczta Polska i InPost znów na wojennej ścieżce

Rośnie temperatura wokół wartego 700 mln złotych przetargu na obsługę korespondencji sądów.
Chodzi o zapisy specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ). Centrum Zamówień dla Sądownictwa (CZdS) organizujące wart 700 mln zł przetarg na pytanie Poczty Polskiej (PP) o doprecyzowanie SIWZ w zakresie szczegółów technicznych systemu elektronicznego do obsługi korespondencji (to jeden z kluczowych elementów przetargu) odpisała, że trzeba to sprawdzić w PGP, czyli w konkurencyjnej spółce, która również stara się o ten lukratywny kontrakt.


To wywołało prawdziwą burzę. W Poczcie nieoficjalnie sugerują, że albo w dokumencie omyłkowo zamieszczono wewnętrzną korespondencję komisji przetargowej, albo komisja wprost odsyła PP do konkurenta, który już taki elektroniczny system posiada. Część ekspertów sugeruje, że można odnieść wrażenie, iż na PGP – spółkę z grupy InPost – pada podejrzenie, że może mieć ona wpływ na warunki toczącego się postępowania.
Pocztowcy nie chcą oficjalnie wypowiadać się o sprawie.
– Toczący się przetarg jest dla nas najważniejszym postępowaniem, ale na obecnym etapie nie komentujemy żadnych, nawet kontrowersyjnie i co najmniej dziwnie wyglądających okoliczności z nim związanych – ucina Zbigniew Baranowski, rzecznik PP. A InPost kategorycznie podejrzeniom zaprzecza. – Żadne konsultacje z nami nie były prowadzone, a CZdS nie zwracało się do PGP z żadnym zapytaniem. Zaznaczamy, że nigdy nie braliśmy ani nie będziemy brali udziału w tego typu konsultacjach, które mogą doprowadzić do wykluczenia PGP z przetargu – podkreśla Wojciech Kądziołka, rzecznik InPostu.

Czytaj więcej: http://www4.rp.pl/

3 komentarze:

  1. Poczta nadal "zatrudnia" na śmieciówki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wspominając o przerostach zatrudnienia - zachodni operatorzy zatrudniają ok, 15-30 tyś pracowników, a generują 2-3-krotnie większy obrót, niż zatrudniająca 80 tyś osób Poczta Polska - a dzięki temu wygrywa przez kryteria społeczne (zatrudnienie na etat) przetargi.

    OdpowiedzUsuń
  3. przerost zatrudnienia na Poczcie? Może w zarządzie. Na dole zdecydowanie jest deficyt.To jedno otwarte okienko na pięć to nie obraz nadwyżki.A i jeszcze płaszcz przeciwdeszczowy lub podpaski w promocji trzeba zaproponować do tego znaczka kupionego.

    OdpowiedzUsuń