czwartek, 5 listopada 2015

Trwa przetarg na dostarczanie korespondencji z sądów

Trwa przetarg na dostarczanie korespondencji z sądów. Do przetargu stanęli najwięksi konkurenci na rynku: Poczta Polska oraz Polska Grupa Pocztowa. Poczta Polska twierdzi, że jest tania i nie stosuje umów śmieciowych,  Polska Grupa Pocztowa, że cena zaproponowana przez Pocztę Polską budzi zdumienie i jest znacznie poniżej cen oferowanych przez nią na rynku detalicznym, jak również na rynku zamówień publicznych.


W komunikacie Poczty Polskiej czytamy:, zaproponowaliśmy rynkową i bardzo korzystną ofertę, mając świadomość roli Poczty Polskiej jako firmy kluczowej dla infrastruktury krytycznej państwa i służby dla obywateli w tym specyficznym i arcyodpowiedzialnym przetargu. Obsługa polskiego wymiaru sprawiedliwości to ponadstandardowe wyzwanie, którego jakość świadczenia przekłada się na zaufanie obywateli do państwa, czego Poczta Polska jako narodowy operator ma świadomość. Cieszymy się, że dzięki ofercie Poczty Polskiej budżet państwa zaoszczędzi znaczne środki – podkreśla Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej. Według niego potencjalny wybór Poczty Polskiej na firmę obsługującą to zlecenie zakończy dwuletni bałagan.

Polska Grupa Pocztowa także złożyła ofertę w przetargu na obsługę sądów powszechnych. W specjalnym komunikacie InPost odpowiada, że Oferta złożona przez PGP SA na obsługę korespondencji sądowej jest bardzo korzystna cenowo i dopasowana do wymogów Zamawiającego. Jako jedyni zaoferowaliśmy spełnienie warunku wdrożenia EPO na terenie całej Polski od pierwszego dnia świadczenia usług. Należy podkreślić, że budżet Zamawiającego w tym przetargu wynosił aż 1,1 mld zł. Zwracamy też uwagę, że w ofercie PGP 85% pracowników byłoby zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę. PGP podkreśla, że cena zaproponowana przez Pocztę Polską budzi zdumienie i jest znacznie poniżej cen oferowanych przez nią na rynku detalicznym, jak również na rynku zamówień publicznych.

W ostatnich dniach to nie jedyne spotkanie tych dwóch konkurentów, jak dowiadujemy się z  serwisu Gazeta Prawna zapadał wyrok w sprawie  przetargu na dostarczanie przez dwa lata korespondencji ministerstw, urzędów wojewódzkich i urzędów centralnych. Przetarg wygrał InPost, ale Poczta Polska zakwestionowała przetarg i spór trafił do Krajowej Izby Odwoławczej, potem do sądu. Sąd potwierdził wygraną InPostu i stwierdził że unieważnienie przetargu było bezprawne, ale mimo to operator nie zaczął świadczyć usługi. O wyroku czytaj więcej w serwisie Gazetaprawna.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz