czwartek, 11 sierpnia 2016

Międzynarodowe Zamówienia Publiczne

Globalny rynek zamówień publicznych jest dla polskich przedsiębiorców wciąż jeszcze rynkiem mało znanym.Polskie firmy skupiają się na rynku rodzimym, a przecież wiele towarów i usług oferowanych przez nich nie ustępuje jakością produktom zagranicznym. Większość polskich wyrobów posiada stosowne certyfikaty, atesty, odpowiada standardom wymaganym w specyfikacjach istotnych warunków zamówień globalnych.
 
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przy współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Ministerstwem Spraw Zagranicznych stworzyła projekt w którym głównym zadaniem jest wprowadzenie polskich przedsiębiorców na rynek globalnych zamówień publicznych, w tym realizowanych przez Komisję Europejską oraz w Unii Europejskiej, agencje systemu Organizacji Narodów Zjednoczonych i Grupę Banku Światowego, banki rozwoju, jak również przetargów przeprowadzanych w różnych krajach, na różnych kontynentach.

Punkt Informacyjny działający przy PARP- Międzynarodowe Zamówienia Publiczne (MZP) zajmuje się  min. 
- prowadzeniem szkoleń i konferencji związanych z zamówieniami publicznymi na rynku międzynarodowym;
- udzielaniu informacji w zakresie międzynarodowych zamówień publicznych;
- prowadzeniu działalności doradczej w temacie procedur przetargowych oraz wspomaganiu polskich przedsiębiorców w praktycznym korzystaniu z elektronicznych baz przetargowych.

Informacje o zamówieniach publicznych ogłaszanych przez min. Grupy Banku Światowego, Organizacji Narodów Zjednoczonych i Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju znajdziecie Państwo na stronie Punktu Informacyjnego Międzynarodowe Zamówienia Publiczne pod adresem: http://mzp.parp.gov.pl/pl/

Izabela Domitrz
Grupa Biznes Polska

źródło: Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz