czwartek, 20 października 2016

Oświadczenie MON - jest nowy przetarg na śmigłowce

Jest nowe postępowanie w ramach pilnej potrzeby operacyjnej zgłoszonej przez Siły Zbrojne. Minister Antoni Macierewicz zaprosił 3 podmioty, które brały udział w poprzednim postępowaniu publicznym  na  pozyskanie śmigłowców wielozadaniowych dla Sił Zbrojnych. 
"Przypominamy,  że rząd PO-PSL od początku przetargu na śmigłowce dla polskiej armii stawiał w pozycji uprzywilejowanej śmigłowce Caracal, do tego stopnia, że ówczesny minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, dokonał bezprawnej zmiany wstępnych  założeń techniczno- taktycznych.

Negocjacje w tej sprawie, przez ponad rok, prowadziło Ministerstwo Rozwoju i nie zostały one zerwane, lecz  zakończyły się.

Opinia publiczna jest wprowadzona w błąd, jakoby strona francuska miała zaproponować 6000 miejsc pracy  dla polskich  pracowników, gdyż w Łodzi zaproponowano zatrudnienie dla około 200 osób.
..

Minister Obrony Narodowej zaprosił 3 podmioty, które brały udział w poprzednim postępowaniu na wybór śmigłowców wielozadaniowych.  Zaproszenie do rozmów zostało wystosowane do PLZ Mielec, PLZ Świdnik i firmy Airbus. Jest to nowe postępowanie w ramach pilnej potrzeby  operacyjnej zgłoszonej przez Siły Zbrojne."

źródło: http://www.mon.gov.pl/

1 komentarz: