poniedziałek, 26 marca 2012

Korupcja w 75% węgierskich zamówień publicznych?

Węgry rządzone przez Victora Orbana mają duże problemy na arenie międzynarodowej. Komisja Europejska grozi im wstrzymanie wypłaty 495 mln euro środków z funduszu spójności za brak postępów w ograniczaniu deficytu budżetowego (mimo że 2011 r. był pierwszym w historii demokratycznych Węgier przypadkiem nadwyżki budżetowej). Z kolei jak pisze dziennik „Financial Times”, OBWE i TI stawiają tezę o rozwoju układów korupcyjnych za rządów partii Fidesz. Według TI w 75 proc. przetargów na zamówienia publiczne w mniejszym lub większym stopniu miała miejsce korupcja.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna, Orban kontra reszta świata? Premier Węgier jednak ugiął kark

3 komentarze:

 1. Chciałbym uprzejmie zauważyć, że nie każda wiadomość zawierająca w swojej treści zwrot "zamówienia publiczne / przetargi" powinna znaleźć się na tyk blogu. Przytoczony powyżej njus nadawałby się raczej do portalu onet.pl aniżeli do poważnego bloga zamówieniowego. Zadam przewrotne pytanie: jaki odsetek przetargów ogłaszanych w Polsce jest dotknięty zjawiskiem korupcji? 25%, 50%, 70%, a może 80%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie faktycznie przewrotne. Jeśli TI stwierdzi to w jakimś raporcie to na pewno o tym napiszemy.
   pozdrawiam

   Usuń
 2. Thanks for sharing, nice post! Post really provice useful information!

  Giaonhan247 chuyên dịch vụ chuyên dịch vụ mua hàng trên Amazon ship về Việt Nam uy tín, dịch vụ ebay vn nhanh chóng và dịch vụ order hàng Mỹ uy tín.

  OdpowiedzUsuń