piątek, 19 kwietnia 2013

Posłowie PO chcą nowej ustawy Pzp

 
Obowiązujące przepisy ustawy Pzp zmieniane był już 34 razy. W tej chwili w sejmie jest 5 kolejnych projektów nowelizacji ustawy. "Wszystkie te zmiany powodują, że ustawa przestaje tworzyć spójną całość. Dlatego już od pewnego czasu mówi się, że konieczne jest napisanie jej na nowo. Zamiar podjęcia się tego zadania potwierdzili posłowie PO" - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.Jak ujawnił Adnrzej Czerwiński, wiceprzewodniczący sejmowej komisji gospodarki, projekt nowej ustawy być może postawie jeszcze w tym roku. Niemniej jego zdaniem nie należy się w tej kwestii śpieszyć.
 

__________________________________________________
Darmowa wyszukiwarka przetargów publicznych informa24.pl

2 komentarze:

 1. co do zasady się zgadzam, bo po ostatnich nowelizacjach jakość ustawy jest coraz gorsza (choć nie ma w niej mimo wszystko jakiegoś strasznego bałaganu redakcyjnego)

  moim zdaniem przydałoby się jednak zredefiniować niektóre rozdziały, np. dot. środków ochrony prawnej

  z pracami nie ma się co spieszyć - optymalnie byłoby je zharmonizować z implementacją nowych dyrektyw (czyli pewnie ok 2015 roku)

  Dobrym pomysłem (w związku z dyrektywa o koncesji) może być też wciągnięcie koncesji do Pzp i ujednolicenie systemu środków ochrony prawnej...

  OdpowiedzUsuń
 2. Słuszna uwaga odnośnie dyrektyw. To jednak oznacza, że żadnej nowelizacji ani projektu w tym roku nie powinniśmy się spodziewać.

  OdpowiedzUsuń