poniedziałek, 19 sierpnia 2013

Zamawiający będą mieli swoją "czarną listę barier"

Pismo "Zamawiający. Zamówienia Publiczne w Praktyce" tworzy pierwszą w Polsce "Czarną listę barier dla zamawiających". Projekt ma na celu zidentyfikowanie przepisów, które utrudniają udzielanie dobrych zamówień publicznych.


W debacie publicznej bardzo mocno jest słyszalny głos przedsiębiorców, którzy uczestniczą w zamówieniach publicznych. Są oni reprezentowani przez liczne organizacje i stowarzyszenia. Głos sektora publicznego jest jednak mniej donośny a postulaty zamawiających nie przebijają się do debaty publicznej tak dobrze jak propozycje wykonawców. Dobrym tego przykładem jest "Czarna lista barier w rozwoju przedsiębiorczości PKPP Lewiatan", gdzie każdego roku umieszczane są przepisy Pzp, które przeszkadzają przedsiębiorcom.
 
Zmienić ma to projekt "Zamawiającego" - nowego pisma o zamówieniach publicznych - którego celem jest stworzenie czarnej listy przepisów, które przeszkadzają zamawiającym w udzielaniu dobrych zamówień publicznych.
 
Zgłoszenia do listy można dokonywać na stronie pisma.
 
Najciekawsze propozycje zostanę opublikowane w nowym numerze "Zamawiającego", który ukaże się na początku września.Wyszukiwarka przetargów publicznych biznes-polska.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz