środa, 4 marca 2015

Sejmowa komisja przeciw noweli, mającej zatrzymać import węgla z Rosji

Sejmowa komisja gospodarki odrzuciła w środę projekt nowelizacji Prawa zamówień publicznych, zgłoszony przez PiS, mający zapobiegać kupowaniu przez jednostki budżetowe węgla z Rosji. Urząd Zamówień Publicznych poinformował, że projekt jest niezgodny z prawem UE. 

Proponowane przez posłów PiS zmiany miały pozwolić jednostkom budżetowym na stosowanie w kryteriach przetargowych preferencji dla produktów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej lub państw, z którymi zawarła ona umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców (tzw. preferencja unijna). Zamawiający mógłby wykluczyć z postępowania oferty, w których udział produktów o takim pochodzeniu nie przekracza 50 proc. Dodatkowo premier miałby określać katalog produktów, do których ze względu na ważny interes gospodarczy lub bezpieczeństwo państwa takie preferencje byłyby obowiązkowe.

Cały artykuł pod tym linkiem.

1 komentarz:

  1. Rosja może nałożyć embargo na naszą wieprzowinę, wyroby mleczne i co to jeszcze, a my polaczki grzecznie kupujemy od nich węgiel...Brawo, polskie kopalnie i tak trzeba zamkną bo są nierentowne. W takim układzie nigdy nie będą rentowne...

    OdpowiedzUsuń