środa, 1 kwietnia 2015

Efektywne inwestowanie publicznych pieniędzy - Spotkanie zorganizowane przez Konfederację Lewiatan

W specjalnej publikacji „Jak efektywnie inwestować publiczne pieniądze?" Konfederacja Lewiatan przedstawiła rekomendacje jak mądrze wydawać publiczne pieniądze na ochronę zdrowia, rozwój gospodarki cyfrowej i infrastruktury transportowej.

W spotkaniu udział wzięła premier Ewa Kopacz, która powiedziała, że nikt tak dobrze nie wie jak mądrze i z głową inwestować publiczne pieniądze, jak sami przedsiębiorcy. Jej zdaniem administracja powinna przenosić wzorce do swojej działalności z prywatnego sektora.

Według Konfederacji Lewiatan realizacja programu infrastruktury powinna wzmocnić przedsiębiorstwa budowlane. Aby zapewnić tej branży rozwój i stworzyć odpowiednie warunki, trzeba zmienić przepisy o zamówieniach publicznych. Na pytanie, czy zamówienia publiczne są realizowane efektywnie aż 96 procent uczestników konferencji odpowiedziała negatywnie.W tym roku po raz pierwszy od 25 lat wydatki publiczne mają spaść poniżej 40 proc. PKB. Polska od lat konsekwentnie ogranicza je w relacji do PKB. Ogromne publiczne pieniądze, które co roku przeznaczamy na różne cele, można i trzeba wydawać lepiej, mądrzej.

Czytaj więcej:
http://konfederacjalewiatan.pl/aktualnosci/2015/1/lewiatan_podpowiada_rzadowi_jak_efektywnie_wydawac_publiczne_pieniadze

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz