piątek, 11 grudnia 2015

Poczta Polska wygrała przetarg sądowy

Centrum Zakupów dla Sądownictwa oficjalnie wybrało w czwartek ofertę Poczty Polskiej jako zwycięską w przetargu na obsługę korespondencji sądów w całym kraju.

Za kontrakt na lata 2016-2018 Poczta dostanie 293,1 mln zł. Konkurencyjna oferta – złożona przez należącą do InPostu spółkę PGP – opiewała na 475,6 mln zł.
Jak się dowiedzieliśmy Poczta Polska (PP) uzyskała więcej punktów w czterech kryteriach: ceny, wolumenu doręczenia, terminu zwrotu i kryterium społecznym (zatrudnianie na umowę o pracę). PGP okazało się lepsze jedynie w kryterium posiadania systemu Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru. W sumie PP uzyskała 97,9 punktów, a rywal – 67,79.
Przetarg sądowy to największe zamówienie na rynku pocztowym. W poprzednich latach (2014-2015) usługę dla sądów i prokuratur – wycenianą wówczas na 0,5 mld zł – realizował InPost. Zwycięstwo w tegorocznym przetargu komentuje Zbigniew Baranowski, rzecznik PP. – Zaproponowaliśmy rynkową i bardzo korzystną ofertę, mając świadomość roli Poczty jako firmy kluczowej dla infrastruktury krytycznej państwa i służby dla obywateli w tym specyficznym i arcyodpowiedzialnym przetargu. Obsługa polskiego wymiaru sprawiedliwości to ponadstandardowe wyzwanie, którego jakość świadczenia przekłada się na zaufanie obywateli do państwa, czego Poczta Polska – jako narodowy operator – ma świadomość – podkreśla. Według niego potencjalny wybór Poczty Polskiej na firmę obsługującą to zlecenie zakończy dwuletni bałagan. Zapewnia jednocześnie, że PP jest przygotowana, także w aspekcie Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru przez listonoszy za pomocą tabletów, do świadczenia obsługi listów nadawanych przez wymiar sprawiedliwości od 2016 roku.
– Ten przetarg to ważny element w rozwoju Poczty. Będziemy walczyć o nasze miejsce na rynku, poszukując dodatkowych źródeł przychodu, rozwijając usługi finansowe i zdobywając kontrakty nie tylko na obsługę listów, ale przede wszystkim – paczek – dodaje Baranowski.
Poczta Polska w tym roku wygrała konkurs na operatora wyznaczonego organizowany przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, zdobywając 210 na 220 punktów.

źródło: http://www.rp.pl/

2 komentarze:

  1. Wszystkie państwowe pisma powinna dostarczać PP. To przede wszystkim dbanie o wizerunek wewnętrzny naszego kraju.

    OdpowiedzUsuń
  2. I bardzo dobrze, InPost miał swoją szansę i zdecydowanie poległ. Mam nadzieje, że poczta polska spisze się o wiele lepiej i pokaże, że reformy które przeprowadzają u siebie wychodzą im na dobre.

    OdpowiedzUsuń