czwartek, 3 marca 2016

Kraków. Przetarg na organizację ruchu na Światowych Dni Młodzieży unieważniony. A czas ucieka

Do przetargu na opracowanie projektu tymczasowej organizacji ruchu na ŚDM i wprowadzenie go na ulicach miasta zgłosiła się tylko jedna firma. Zaproponowała kwotę prawie 5 mln zł. Okazuje się, że Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zabezpieczył na ten cel niecałe 2 mln zł. (A i tak wcześniej planowano 1,5 mln zł). Przetarg został więc unieważniony. 
 
A czas ucieka. Już wiadomo, że przybycie nawet 2,5 mln pielgrzymów do Krakowa spowoduje potężne utrudnienia w komunikacji, w ruchu samochodów, tramwajów i autobusów. Firma miała pomóc tę sytuację w pewien sposób opanować, ale musi mieć jeszcze czas na przygotowanie projektu. To już kolejny unieważniony przetarg związany z ŚDM, wcześniej źle oszacowano koszt zapewnienia 2 tys. przenośnych toalet dla pielgrzymów. ZIKiT miał na to 426 tys. zł, a firmy zaproponowały kwoty od 2,6 do 3,2 mln zł. W drugim przetargu wykonawcę zlecenia znaleziono, ale miasto zapłaci za usługę jednak 3 mln zł.

Zapewne podobnie będzie w sprawie projektu organizacji ruchu. Koszty miasta związane z organizacją ŚDM zatem rosną, a planowano wydać łącznie ok. 51 mln zł. 

Tymczasem przygotowania do uroczystości ŚDM idą pełną parą. Zarejestrowało się już 590 tys. pielgrzymów ze 170 krajów. Do tego dojdą wierni z Polski. 
 
 

2 komentarze:

  1. Jak to unieważniony? Przecież już tak mało czasu zostało... Oby wszystko się udało

    OdpowiedzUsuń
  2. czasu co raz mniej, oby tylko nie było u nas jakiegoś blamażu..

    OdpowiedzUsuń