Od dnia dzisiejszego (28 lipca 2016 r. ) wchodzą przepisy
Ustawy z dnia 22 czerwca 2016 roku o zmianie ustawy- Prawo zamówień
publicznych oraz niektórych innych ustaw.
Przypomnijmy, że w dniu 13 lipca 2016 r. w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej pod pozycją 1020 ogłoszona została ustawa z dnia 22 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw.
Ustawa miała wejść w życie po upływie 14 dni od dnia
ogłoszenia, tj. w dniu 28 lipca 2016 r. z wyjątkiem przepisów
określonych w art. 22 pkt 1-3 w/w Ustawy.
Izabela Domitrz
Grupa Biznes Polska
Co z protestem wszczynanym przez wykonawce do zamawiającego dotyczącej specyfikacji zamówienia? Czy można to dalej robić?
OdpowiedzUsuńDzień dobry, według mojej wiedzy - postępowanie protestacyjne zostało zlikwidowane po nowelizacji grudniowej w 2009 roku. Od tego czasu nie ma instytucji protestu.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam
Jak wykonawca może wnieść protest , skarge czy odwołanie dotyczącej treści Swiz i opisu produktu, specyfikacji ? Jeśli chodzi o postępowania powyżej progów unijnych to mozna wnieść odwołania do KIO , a poniżej progów unijnych i postepowań do 30 tys euro jak to wyglada?
OdpowiedzUsuńCzy można do zamawiajacego bez udziału KIO wnieść pismo o tym ze ogranicza konkurencje i zbyt rygorystycznie napisał treść specyfikacji?
Dla zamówień powyżej i poniżej progów przysługuje odwołanie do KIO, tylko w przypadku zamówień poniżej progów określone jest w ustawie od jakich czynności przysługuje odwołanie art. 180 ustawy (w aktualnej nowelizacji został rozszerzony również o opis przedmiotu zamówienia i wybór najkorzystniejszej oferty. art. 180 ust. 2 pkt 5 i 6 ). Można również poinformować Zamawiającego o czynności niezgodnej z prawem- instytucja qwazi protestu nadal funkcjonuje. Zamawiający po rozpatrzeniu państwa pisma może powtórzyć zamówienie. Takie pismo składa się do Zamawiającego oczywiście przed wniesieniem odwołania do KIO. Art. 181 ustawy to reguluje. Pozdrawiam
UsuńWitam, wydaje mi się e instytucja quasi protestu a i owszem funkcjonuje, ale czynności na które nie przysługuje odwołanie zatem nie będzie można skutecznie poinformować Zamawiającego o ograniczaniu konkurencji poprzez opis przedmiotu zamówienia bo na to przysługuje odwołanie..
OdpowiedzUsuń