poniedziałek, 26 września 2016

Budowa dróg w Polsce. Ministerstwo zapowiada wysyp przetargów

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłasza drogową i kolejową ofensywę. Drogowcy mają do końca roku rozpisać 15 przetargów. Łączna wartość inwestycji to 4,1 mld zł. Trochę mało, biorąc pod uwagę, że kosztorys całego programu budowy dróg to 107 mld zł.
 Postępowania mają ruszyć we wrześniu. GDDKiA chce ogłaszać nie więcej niż trzy tygodniowo - tego mają oczekiwać firmy budowlane. To będą pierwsze przetargi na budowę dróg od kilku miesięcy. - Nie zmarnowaliśmy tych kilku miesięcy, kiedy nie ogłaszaliśmy przetargów. W tym czasie wsłuchiwaliśmy się w głos wykonawców, żeby znaleźć najlepszy sposób realizacji tych kontraktów - mówi Jacek Bojarowicz, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

Wśród 15 odcinków, na które mają być ogłoszone przetargi, znajdą się m.in. autostrada A2 między Warszawą a Mińskiem Mazowieckim, fragment S7 między Warszawą a Grójcem, S1 Pyrzowice - Podwarpie, czy dwa warszawskie węzły Zakręt i Lubelska na S17.

Minister Adamczyk mówi o ofensywie przetargowej. - Trwa ofensywa w realizacji drogowych i kolejowych inwestycjach infrastrukturalnych. Na tym etapie jest ona nie zawsze widoczna w przestrzeni. Polega w znacznej mierze na przygotowaniu inwestycji do jej realizacji - mówi szef resortu infrastruktury.

Trudno tu jednak mówić o szczególnym przyspieszeniu. Szacowana łączna wartość prac w tych piętnastu przetargach to 4,1 mld zł. Cała wartość programu budowy dróg to 107 mld zł, choć kierownictwo resortu wielokrotnie deklarowało, że w rzeczywistości jest to nawet dwa razy więcej.

Czytaj więcej : http://www.money.pl/

1 komentarz:

  1. Tylko ciekawe ile te przetargi będą trwać i o ile się potem nie będą zmieniać to może za rok coś ruszy..

    http://www.kredyt-dlaciebie.pl/

    OdpowiedzUsuń