piątek, 23 września 2011

Premier: Czas na głęboką korektę w zamówieniach publicznych

źródło: premier.gov.pl
Premier Donald Tusk opowiedział się dzisiaj za "głęboką korektą" prawa o zamówieniach publicznych, która pozwoli na ich uproszczenie - czytamy na portalu Onet.pl.

"Przychodzi moment, kiedy warto zrobić w zamówieniach publicznych głęboką korektę. (...) Chcemy uprościć zamówienia publiczne, przyśpieszyć te procedury. Mamy już wystarczająco dużo doświadczenia - choćby tego chińskiego - żeby poważnie przemyśleć problem najtańszej ceny. Ona (cena) musi być bezwzględnie jednym z głównych kryteriów, ale trzeba się zastanowić, jak dać możliwość rozsądnego wyboru. (...) Będziemy otwarci na bardzo szybką i poważną dyskusję - zadeklarował.
 W ocenie premiera, najniższa cena jako pierwsze kryterium w zamówieniach publicznych pojawiła się dlatego, że jeszcze przed kilkoma laty zagrożenie korupcyjne było bardzo duże. - Zamówienia publiczne mogą być mniej dokuczliwe wtedy, kiedy (...) będzie można mieć pewność, że jak ktoś wybrał droższą ofertę, to ona była de facto uczciwsza, rzetelniejsza, a nie, że była to próba zarobienia pieniędzy na boku - ocenił."
Więcej: Onet.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz