środa, 25 stycznia 2012

Dworzec w Sopocie w PPP

Projekt polegający na przebudowie dworca w Sopocie i terenów wokół niego zostanie zrealizowany, wspólnie z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A. oraz partnerem prywatnym - Bałtycką Grupą Inwestycyjną, w formule PPP.

Przeprowadzone negocjacje zakończyły się sukcesem. Prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz Marcin Kaniewski, prezes Bałtyckiej Grupy Inwestycyjnej, podpisali umowę o partnerstwie publiczno-prywatnym dla przedsięwzięcia polegającego na zagospodarowaniu terenów dworca PKP w Sopocie oraz sąsiadujących z nimi terenów. W wyniku realizacji tej inwestycji zmianie ulegnie również układ drogowy, tak by dostosować go do zmieniających się czasów i potrzeb mieszkańców oraz gości licznie odwiedzających kurort. Na pow. 17 tys. mkw. powstanie hotel i parking oraz dwupoziomowy plac miejski połączony z deptakiem, a także galeria handlowa. 

Szacunkowa wartość inwestycji to 100 mln złotych, z czego 20 proc. będzie pochodziło od inwestora, a pozostała suma z kredytów bankowych. Będzie to pierwsza w Polsce inwestycja realizowana zgodnie z ustawą o partnerstwie publiczno-prywatnym, w wyniku której powstanie min. nowoczesny, funkcjonalny, przyjazny dworzec PKP oraz zielona i elegancka przestrzeń publiczna.

źródło: sopot.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz