wtorek, 24 stycznia 2012

Sama umowa ubezpieczenia nie wystarczy

Składka polisy ubezpieczeniowej powinna być opłacona najpóźniej w dniu upływu terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu – wynika z orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej (sygn.akt: KIO 2531/11). 

KIO rozpatrywało sprawę, w której firma w dniu wyznaczonym na składanie wniosków o dopuszczenie do postępowania przedstawiła umowę ubezpieczenia, z której wynikał późniejszy termin zapłaty składki ubezpieczenia. Pomimo tego, że odwołując się, zwracał uwagę, że zgodnie umową ubezpieczyciel ponosił odpowiedzialność od chwili zawarcia umowy, zamawiający a później KIO uznały, że wykonawca nie spełnił obowiązku przedstawienia opłaconej polisy w dniu upływu terminu składania wniosków.

Źródło: Rzeczpospolita, Nie wystarczy umowa z ubezpieczycielem

 

3 komentarze:

  1. Ja się nigdy nie zagłębiałam w kruczki prawne, gdyż jeśli podpisuję umowę u ubezpieczenie OC pojazdy to wiem, że takie będę miała. Tym bardziej mam zaufanie do osób pracujących w https://cuk.pl/ubezpieczenia/samochod/ubezpieczenie-oc gdyż wiem, ze za każdym razem znajdą mi bardzo fajne oferty ubezpieczeń OC i AC pojazdów.

    OdpowiedzUsuń
  2. Akurat nad tym się nigdy nie zastanawiałem, ale jak dla mnie polisa ubezpieczeniowa OC na pojazd to przecież obowiązek. Tym bardziej, że dziś mamy możliwość poprzez kalkulator OC https://kioskpolis.pl/kalkulator-oc-ac/ wyrobić sobie polisę nie wychodząc z domu.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ogólnie ubezpieczenia jak dla mnie w życiu odgrywają dość ważną rolę i jestem zdania, ze po prostu trzeba je mieć. Tym bardziej że na stronie http://swiatubezpieczen.net.pl/ możemy je mieć mocno sprofesjonalizowane i an pewno znajdziemy dla nas coś odpowiedniego.

    OdpowiedzUsuń