czwartek, 19 grudnia 2013

Nie będzie śledztwa w sprawie Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach

Niedawno pisaliśmy o tym, iż nieprawidłowości na kwotę ponad 23 milionów złotych wykryli funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego podczas kontroli w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach. Sprawa była związana z zakupami bez zastosowania przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Okazuje się jednak, iż nie będzie śledztwa w tej sprawie. 

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego sprawdzali zamówienia publiczne, realizowane w IUNG od 2009 roku. Dopatrzyli się szeregu nieprawidłowości. Chodzi o zakupy takich materiałów jak: paliwa, nawozy, środki ochrony roślin, nasiona i pasze na ponad 23 mln zł. W efekcie CBA skierowało do Prokuratury Okręgowej w Lublinie wniosek o "rozważenie wszczęcia śledztwa”. Sprawa została przekazana śledczym z Chełma. Uznali oni, że nie ma podstaw do wszczynania śledztwa.

– W instytucie miały miejsce przypadki dokonywania zakupów w sprzeczności z zapisami ustawy Prawo zamówień publicznych – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Samo naruszenie przepisów ustawy nie stanowi jeszcze przestępstwa. Naruszający procedury odpowiada w trybie administracyjnym. 


Więcej na ten temat pod tym linkiem.     
 
 
Wyszukiwarka przetargów publicznych biznes-polska.pl

1 komentarz: