poniedziałek, 25 stycznia 2016

Kto będzie prezesem Urzędu Zamówień Publicznych?

Małgorzata Stręciwilk, Adam Twarowski i Piotr Wiśniewski – to kandydaci, spośród których premier Beata Szydło wybierze prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Zakończony został nabór na stanowisko prezesa UZP. Zespół wyłonił 3 kandydatów, których przedstawił szefowi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Decyzję w sprawie wyboru konkretnej osoby na to stanowisko podejmie Prezes Rady Ministrów. Nie ma wiążącej daty, do której powinno to nastąpić.

Małgorzata Stręciwilk jest rekomendowana na to stanowisko po raz drugi – poprzednio komisja wskazała ją jako potencjalną kandydatkę w konkursie rozstrzygniętym jesienią 2014 roku, ogłoszonym po odwołaniu z funkcji prezesa UZP Jacka Sadowego. Premier Donald Tusk nie zdecydował się na jej powołanie.

Małgorzata Stręciwilk jest członkiem Krajowej Izby Odwoławczej, wcześniej była rzeczniczką prasową KIO.
Adam Twarowski jest wspólnikiem w Kancelarii Twarowski i Wspólnicy. Pracował m.in. jako radca prawny m.in. w Ministerstwie Finansów.

Piotr Wiśniewski jest założycielem Instytutu Zamówień Publicznych. Zawodowo wcześniej był związany m.in. z Urzędem Zamówień Publicznych. Jest członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych.
Wakat na stanowisku prezesa UZP trwa od czasu odwołania Jacka Sadowego w grudniu 2013 r. Obecnie p.o. prezesa jest Dariusz Piasta. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz