poniedziałek, 11 czerwca 2012

Kolejny projekt dot. podwykonawców

Po tym jak wielu podwykonawców uczestniczących w budowie autostrad w Polsce nie otrzymało zapłaty za wykonane prace, politycy zaczęli prześcigać się w nowych pomysłach na zmianę prawa. Najpierw sejmowa komisja infrastruktury przyjęła projekt rezolucji wzywającej rząd do podjęcia działań, które doprowadzą do wypłaty zaległych pieniędzy firmom realizującym zamówienia publiczne.


W wyniku prac rządowych powstał kolejny projekt ustawy w sprawie spłaty niezaspokojonych należności przedsiębiorców za niektóre prace, wynikających z realizacji udzielonych zamówień publicznych (przy czym nie wiadomo do końca, czy nowy projekt jest kontynuacją pierwszego, czy osobną regulacją).

Żeby tego było mało, dzisiejszy Dziennika Gazeta Prawna informuje o nowym (trzecim) projekcie, tym razem autorstwa Urzędu Zamówień Publicznych (w artykule mogą Państwo znaleźć krótki komentarz do projektu mojego autorstwa).  

Trzeba przyznać, że w kwestii uregulowania sytuacji podwykonawców istnieje spore zamieszanie. Wydaje się, niestety, że rząd nie do końca panuje nad rozwojem sytuacji...

Autor: Witold Jarzyński

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza