czwartek, 22 lutego 2018

Vademecum wiedzy o wykonawcach użytecznym narzędziem zamawiającychKrajowe Centrum Certyfikacji Wykonawców Sp. z o.o. jako niezależna podmiotowo i kapitałowo spółka realizuje Program Certyfikacji Wykonawców Zamówień Publicznych. Program pełni istotną rolę w zmieniających się przepisach prawa zamówień publicznych.
Głównym celem programu stworzonego przez Krajowe Centrum Certyfikacji Wykonawców jest weryfikacja podmiotów działających na rynku zamówień publicznych pod względem prawidłowości i jakości zrealizowanych przez nie umów. Podmiot przystępujący do programu zostaje poddany procesowi certyfikacji. Certyfikacja przebiega kilkuetapowo. Najważniejszy z etapów dotyczy sprawdzenia jakości postępowań realizowanych przez certyfikowaną firmę w okresie ostatnich 3 lat.
Pozytywny wynik przeprowadzonego postępowania pozwala na przyznanie Certyfikatu Sprawdzonego Wykonawcy Zamówień Publicznych, dokumentu potwierdzającego doświadczenie, profesjonalizm oraz wiarygodność certyfikowanego podmiotu.
W związku z realizowanym programem Krajowe Centrum Certyfikacji Wykonawców Sp. z o.o. oddaje do dyspozycji Zamawiających bezpłatne narzędzie w postaci Bazy Wykonawców (https://certyfikacjawykonawcow.pl/baza-wykonawcow.html), zawierającej zestawienie podmiotów działających na rynku zamówień publicznych. W Bazie znajduje się również Wykaz Certyfikowanych Wykonawców.
Każdy podmiot, który przeszedł proces certyfikacji zakończony przyznaniem certyfikatu, otrzymał w niniejszym wykazie swoją podstronę, na której zostały zamieszczone informacje o profilu działalności podmiotu, certyfikat wraz z datą jego ważności oraz przede wszystkim referencje Zamawiających w postaci plików PDF z możliwością ich przejrzenia lub zapisania na dysku. Udzielając zamówienia publicznego podmiotowi wyróżnionemu Certyfikatem Sprawdzonego Wykonawcy Zamówień Publicznych, zamawiający zyskują dodatkową informację, pomocną w ocenie, czy dany podmiot sprosta warunkom realizacji umowy zawartej w trybie zamówień publicznych oraz czy jakość wykonanych usług/zleceń pozostanie bez zarzutu.
Więcej informacji na temat Krajowego Centrum Certyfikacji Zamówień Publicznych Sp. z o.o. oraz Programu Certyfikacji Wykonawców Zamówień Publicznych znajduje się na stronie internetowej https://certyfikacjawykonawcow.pl/.
7 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy i przydatny wpis :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Taka baza to coś świetnego, na bank się przyda

  OdpowiedzUsuń
 3. Znakomita baza na pewno skorzystam z niej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa baza. Musze sobie ją zapisać.

  OdpowiedzUsuń
 5. cenne wskazówki na tym blogu

  OdpowiedzUsuń
 6. kredyt hipoteczny Łódź
  Zależy Ci na najtańszym kredycie hipotecznym w Łodzi? Zapraszamy do Amtrust Group! Jesteśmy zespołem profesjonalnych doradców kredytowych i pomożemy Ci w uzyskaniu kredytu hipotecznego na najlepszych dla Ciebie warunkach. Długie doświadczenie oraz współpraca z kilkunastoma bankami pozwalają nam na współpracę z kilkunastoma bankami i wybór najlepszych ofert. Pomożemy Ci w uzyskaniu:
  kredytu hipotecznego na mieszkanie, dom lub działkę
  kredytu firmowego.
  Usługi naszych ekspertów kredytowych są bezpłatne. Zapewnimy Ci wsparcie na każdym etapie ubiegania się o kredyt hipoteczny i podejmiemy negocjacje z bankiem. Sprawdź, co może dla Ciebie zrobić doradca kredytów hipotecznych w Łodzi Amtrust Group!
  https://www.amtrust-group.com/doradca-kredytowy-lodz

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo merytoryczne i poczytne vademecum wiedzy, pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń